Kontakt

Godziny pracy: pon - pt 9:00 - 17:00

Zespół

 • Maja Zabokrzycka

  Koordynator Infopunktu Nadodrze Absolwentka dziennikarstwa i public relations. Animatorka kultury i koordynator projektów. Od 2009 związana z Fundacją Dom Pokoju, […]

 • Karolina Mróz

  prezes Fundacji, koordynator zespołu, kierownik finansowy, wizjonerka. Od 2004 zawodowo związana z trzecim sektorem, od 2007 z Fundacją Dom Pokoju. […]

Kontakt

Infopunkt Nadodrze
Wrocław, ul. Władysława Łokietka 5/1
tel.: +48 883 047 310
infopunkt@lokietka5.pl

Skontaktuj się
Ładowanie Wydarzenia
Szukaj Wydarzenia

Event Views Navigation

Minione Wydarzenia

Wydarzenia List Navigation

Lipiec 2017
 
19 Lipiec

Spotkanie informacyjne dotyczące programu Pomysłowi

godziny: 18:00 – 19:00

miejsce:

 

Masz pomysł na projekt  kulturalny, historyczny, edukacyjny lub społeczny? Przyjdź 19 lipca o 18.00 do Infopunktu Nadodrze -Łokietka 5 i dowiedz się jak zdobyć 5 tys zł na jego realizację w ramach programu Pomysłowi

 

Pomysłowi to program organizowany przez Centrum Historii Zajezdnia, w którym w drodze konkursu powoływane są do życia pomysły mieszkańców Wrocławia. Projekty mogą pochodzić ze wszystkich obszarów historii, sztuki, animacji, edukacji kulturalnej, a także mogą mieć charakter społeczny.

 

W ramach konkursu wyłonione zostaną trzy projekty, z których każdy może być dofinansowany kwotą do 5 000 zł. Przedstawione pomysły muszą dotyczyć tematu „Lato ‘97”.

 

Głównym celem Programu jest współtworzenie programu Centrum Historii Zajezdnia wraz z mieszkańcami Wrocławia przez ich aktywny udział.

Sierpień 2017
 
21 Sierpień

Jak zbudować wizerunek eksperta za pomocą social mediów? – Kawiarenka Przedsiębiorców

godziny: 18:00 – 20:00

miejsce:

 

 

 

Ptasia Centrum Kreatywne wraz z Infopunkt Łokietka 5, zapraszają na kolejną Kawiarenkę Przedsiębiorców, gdzie przy kawie i ciastku, w luźnej atmosferze, rozmawiamy na poważne tematy. 

 

Tym razem:
JAK ZBUDOWAĆ WIZERUNEK EKSPERTA Z WYKORZYSTANIEM SOCIAL MEDIÓW?

Mamy rynek dużej konkurencji. Coraz więcej osób myśli o zarabianiu na własny rachunek i coraz więcej osób decyduje się na własny biznes. Sprzyja temu wypalenie zawodowe, zachęcają dotacje na start firmy! W dzisiejszych czasach liczą się relacje i zaufanie, które należy zbudować, aby pozyskać płatnych Klientów. Ufa się Ekspertom! Ale…

– Jak zbudować wizerunek Eksperta?
– Jak dać się poznać potencjalnym Klientom?
– Co zrobić, żeby Ci Klienci zechcieli skorzystać z Twoich usług?
–  Żeby uwierzyli, że doskonale znasz się na tym co robisz?

 

Zapraszamy na warsztaty, które pomogą Ci zbudować wizerunek Eksperta w Internecie!

To spotkanie skierowane jest do osób, które stawiają pierwsze kroki w Internecie, ale również dla przedsiębiorców, którzy jak dotąd nie rozpoczęli swoich zaawansowanych działań w Social Media.

 

Czego się dowiesz?
1. Poznasz miejsca w sieci, w których warto, abyś działał;
2. Odkryjesz sposoby na budowanie wizerunku, które są obecnie najbardziej skuteczne;
3. Dowiesz się jak budować swój wizerunek, aby był on spójny z Twoim biznesem;
4. Nauczysz się podejmować działania zmierzające do tego, aby Klienci Ci zaufali i nigdy już nie rozważali pracy z Twoją konkurencją;
5. Poznasz programy, które mogą okazać się pomocne przy budowaniu wizerunku w sieci;

Dostaniesz listę zadań, które będziesz mógł natychmiast wdrożyć i dzięki temu postawisz już pierwszy milowy krok w budowaniu wizerunku Eksperta.

 

Prowadząca: Agnieszka Strugińska – Coach ACC ICF, Trener i Mentor Biznesu. Absolwentka studiów podyplomowych Uniwersytetu Łódzkiego – kierunek Life Coaching i Szkoły Trenerów Biznesu „Moderator” we Wrocławiu. Przedsiębiorca od ponad 11 lat. Od 1,5 roku rozwija swój biznes ekspercki w sieci. W ciągu 3 miesięcy zbudowała bazę 2.500 adresów e-mailowych swojej grupy docelowej, która od roku generuje przychody dla jej firmy. Zajmuje się budowaniem i rozwijaniem świadomości biznesowej wśród osób, które chcą zarabiać na swojej wiedzy i doświadczeniu poprzez tworzenie wizerunku Eksperta oraz pozyskiwanie Klientów zarówno bezpośrednio jak i online. Prowadzi webinary, grupy na Facebooku, bloga oraz kursy online. Ma dwóch synów, dwa koty brytyjskie i kocha taniec! Więcej na: www.struginska.pl

Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie W Tonacji Serca oraz Fundację Dom Pokoju w ramach projektu „Prowadzenie punktu Informacji i wsparcia przedsiębiorczości na Nadodrzu w ramach rewitalizacji społeczno-gospodarczej dawnych traktów handlowych” współfinansowane przez Gminę Wrocław.

 

Informacje:
Termin: 21 sierpnia 2017 godz. 18.00-20.00
Koszt biletu: 30zł od osoby*
*po wykupieniu 5 spotkań w ramach wszystkich Kawiarenek – 6 Kawiarenka Przedsiębiorców gratis!

ZAPISY: https://ekspert.evenea.pl/

Listopad 2017
 
18 Listopad

18-19.11.2017r Druga edycja Specjałów Nadodrza

godziny: 11:00 – 19:00

miejsce:

Już wkrótce druga edycja Specjałów Nadodrza!

Przyjdź 18 i 19 listopada i spróbuj 20 wyjątkowych przekąsek, które specjalnie z tej okazji przygotowali nadodrzańscy szefowie kuchni. Każde z dań to autorska interpretacja tradycyjnych smaków przywiezionych do Wrocławia z różnych regionów Polski i Świata. Kulebiak z wędzoną śliwką, wuzetka, marynowane pulpeciki , smażony kozi ser, lane szare kluski  i wiele innych…

W każdym miejscu za specjał i napój zapłacisz tylko 10zł.

 

 

Akcja Zbierz i Smakuj Nadodrze

W każdym miejscu, w którym spróbujesz Specjału Nadodrza otrzymasz specjalną pieczątkę. Jeśli zbierzesz minimum 6 różnych pieczątek, wypełnisz pole z danymi kontaktowymi i zostawisz je w ostatnim odwiedzonym przez Ciebie miejscu, będziesz mógł wziąć udział w losowaniu nagród.

Nagrodami głównymi są trzy Nadodrzańskie Bony Smakosza: jeden o wartości 300zł i dwa o wartości 150zł. Przez 3 miesiące za tę kwotę będziesz mógł stołować się w lokalach biorących udział w wydarzeniu.

Do wygrania także warsztaty kulinarne: „Krój jak szef kuchni” organizowane przez Pracownię Food Think Tank, 4 bony na usługi fryzjerskie i kosmetyczne w salonie Le Miracle, T-shirt od projektantki Magdaleny Dumy i komplet nadodrzańskich gadżetów. Losowanie nagród odbędzie się  21.11.17r o godzinie 12.00.  Transmisję z losowania będzie można zobaczyć na facebooku Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze.

Przyjdź i sprawdź jak smakuje Nadodrze!

Luty 2018
 
8 Luty

VI Nadodrzański Tłusty Czwartek

godziny: 07:00 – 19:00

miejsce:

Już w najbliższy czwartek na wrocławskim Nadodrzu będzie można kupić tradycyjne pączki wrocławsko – lwowskie smażone zgodnie z przedwojenną recepturą. Po raz szósty Infopunkt Nadodrze przygotował na tłusty czwartek akcję Specjały Nadodrza. W tym roku zyski z akcji będą przeznaczone na powstanie Cafe Równik.

Ideą akcji jest integrowanie społeczności Nadodrza na rzecz odtwarzania smaków dawnego Wrocławia. Dlatego we współpracy ze znanym historykiem wrocławskim Grzegorzem Soblem wspólnie przygotowaliśmy recepturę pączka wrocławskiego, który rządził w Tłuste Czwartki na stołach smakoszy przedwojennego Wrocławia i Lwowa.
Pączki z nadzieniem śliwkowo-cynamonowym miały swoją premierę w tłusty czwartek w 2013 roku. Wtedy limitowaną wersję Specjału przygotowywały seniorki, a pączki sprzedawane w Nadodrzańskich kawiarniach, sprzedały się w przeciągu 15 minut od ich dostarczenia. W związku z tak wielkim zainteresowaniem, już szósty rok z rzędu, do przygotowania pączków zaprosiliśmy zaprzyjaźnioną piekarnię Państwa Krajewskich.

Pod nadzorem naszych ekspertów: w piekarni Państwa Krajewskich mającej, jako jedyna, status „Złota Nadodrza”, oraz w Cukierni Muffinka powstaną pączki, które będzie można kupić na Nadodrzu. W akcji uczestniczą Macondo, Bistro Narożnik, Powoli, Nadodrze – Cafe Resto Bar, Znasz Ich Cafe-Bistro, Pomiędzy, Cafe Le Miracle, Cafe Rozrusznik, a także Piekarnia Krajewscy. Oraz poza Nadodrzem: w kawiarniach Cocofli i Cafe Targowa

Zwieńczeniem tłustego czwartku będzie kawiarenka społeczna w Łokietka 5 – Infopunkcie Nadodrze, gdzie od godziny 17:00 do 20:00 będzie można kupić pączki, które powstaną w sąsiedztwie Infopunktu – na Łokietka 6, w pracowni Food Think Tank.

Pod okiem Tomasza Hartmana z Food Think Tank pączki przygotują przyszli pracownicy Cafe Równik. Dochód z całej akcji zasili zbiórkę środków na powstanie tego miejsca – pierwszej kawiarni we Wrocławiu prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

 

 
13 Luty

Mobilny punkt informacyjny funduszy europejskich

godziny: 15:00 – 17:30

miejsce:

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Wrocławiu oraz Infopunkt Nadodrze zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości wsparcia na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub rozwój.

Spotkanie odbędzie się 13 lutego 2018 roku (wtorek) w godz. 15:00-17:30 przy ul. Władysława Łokietka 5/1 we Wrocławiu (siedziba Infopunktu Nadodrze).

Prosimy o zgłaszanie udziału w spotkaniu drogą mailową na adres: pife@dolnyslask.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu 71 776 95 01.

Dla kogo

Do udziału zapraszamy:

 • osoby planujące rozpocząć działalność gospodarczą – w szczególności osoby powyżej 30 roku życia,
 • przedsiębiorców,
 • wszystkie osoby zainteresowane tematyką spotkania.

Program spotkania

Tematem spotkania będą:

 • dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla osób powyżej 30 roku życia,
 • pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej,
 • pożyczki i dotacje na rozwój działalności gospodarczej
 
22 Luty

Kadry dawnego Nadodrza: prelekcja Wojciecha Macha

godziny: 18:00 – 21:00

miejsce:

Kadry dawnego Nadodrza: archiwalne filmy, zdjęcia i prelekcja Wojciecha Macha

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Cafe Rewitalizacja”. Spotykamy się dwa razy w miesiącu. Rozmawiamy przy kawie i cieście oraz zapraszamy gości specjalnych. Wykłady, dyskusje, pokazy filmowe. O mieście, przestrzeni, animacji lokalnej.

22 lutego zapraszamy na wykład Wojciecha Macha: KADRY DAWNEGO NADODRZA.

Ktokolwiek mieszka na Nadodrzu, prędzej czy później, spotkać musiał Pan Wojciecha Macha – wieloletniego dziennikarza i wodzireja. Wojciech Mach od lat zbiera archiwalne zdjęcia i nagrania pokazujące, jak wyglądało Nadodrze przed wojną i zaraz po niej.

Jak zmieniła się ulica Łokietka? Jak wyglądała aleja Drobnera w swoim pierwotnym kształcie? Gdzie mieściła się Karczma Lwowska i gdzie działał fotoplastykon? Zapraszamy wszystkich ciekawych nadodrzańskich wspomnień i starych fotografii.

Wojciech Mach – od 38 lat mieszkaniec osiedla. Dziennikarz radiowy i muzyczny, znany wrocławski wodzirej. Interesuje się historią Wrocławia a szczególne ciekawostkami dotyczącymi miasta.

 

 

Marzec 2018
 
3 Marzec

Wiosenna Moda na Nadodrzu

godziny: 12:00 – 20:00

miejsce:

Moda na Nadodrzu to społeczność, którą tworzą wrocławscy projektanci i rękodzielnicy. Wspólnie organizują cykliczne targi mody i dodatków – jak zawsze są one okazją do poznania nowych trendów i tendencji nadchodzącego sezonu.

Początek marca to czas na wiosenną kolekcję – zaprezentujemy ją w Infopunkcie Nadodrze w sobotę 3 marca. Podczas wydarzenia będzie można zdobyć najmodniejsze ubrania, torby i dodatki od młodych kreatorów nadodrzańskiej mody.

Swoje pomysły zaprezentują projektanci i kolekcjonerzy vintage:

– CUB clothes

– Piracka Wytwórnia Przestrzeni

– TorBa

– PiNa

– HUGBAG

– Kropka design

– Maszycielka

– Malimoi

– Skądmasz

– Paula Szarejko

– Daily Ritual

– Bananamama

– Cindy Vintage

– Njuromantik vintage

– BAMBA

– All These Oldies

– Liselove

– Meblościanka Vintage Shop

– Rozpuszczalna Ryba

– QLKA

– SamaCut

– Biżuteria Nakame

– Nerola

– Pracownia nr 17

 
21 Marzec

Kadry dawnego Nadodrza II

godziny: 18:00 – 21:00

miejsce:

Kadry dawnego Nadodrza: II część prelekcji Wojciecha Macha o historii nadodrzańskich ulic.

Zapraszamy na spotkanie do „Kawiarenki Sąsiedzkiej”. Spotykamy się przy kawie i cieście oraz zapraszamy gości specjalnych. Wykłady, dyskusje, pokazy filmowe. O mieście, przestrzeni, animacji lokalnej.

21 marca, czyli w pierwszy dzień wiosny zapraszamy na kolejną prelekcję Wojciecha Macha: KADRY DAWNEGO NADODRZA. Ostatnie spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy dowiedzieli się o rozwoju i historii ulic min. Łokietka oraz Dubois. Tym razem poznamy kolejne części Nadodrza – ulicę Pomorską i plac Staszica.

Ktokolwiek mieszka na Nadodrzu, prędzej czy później, spotkać musiał Wojciecha Macha – wieloletniego dziennikarza i wodzireja. Pan Wojciech od lat zbiera archiwalne zdjęcia i nagrania pokazujące, jak wyglądało Nadodrze przed wojną i zaraz po niej.

Jak zmieniały się ulice Nadodrza na przestrzeni lat? Jak wyglądała plac Staszica w swoim pierwotnym kształcie? Kto prowadził zakłady rzemieślnicze na ulicy Pomorskiej i co działo się tam w czasie wojny? Zapraszamy wszystkich ciekawych nadodrzańskich wspomnień i starych fotografii.

Wojciech Mach – od 38 lat mieszkaniec Nadodrza. Dziennikarz radiowy i muzyczny, znany wrocławski wodzirej. Interesuje się historią Wrocławia a szczególne ciekawostkami dotyczącymi miasta.

Kwiecień 2018
 
5 Kwiecień

Old Kafel Story – prelekcja i wystawa zdjęć Magdy Jarczewskiej

godziny: 18:00 – 21:00

miejsce:

Zapraszamy na spotkanie do „Kawiarenki Sąsiedzkiej”.
Spotykamy się przy kawie i cieście, oraz zapraszamy gości specjalnych. Wykłady, dyskusje, pokazy filmowe. O mieście, przestrzeni, animacji lokalnej.

5 kwietnia odkryjemy historie zaklęte we wrocławskich kaflach. Opowie o nich Magda Jarczewska, która zbiera najpiękniejsze kafle znalezione w przedwojennych kamienicach.
W Infopunkcie Nadodrze zobaczymy także wystawę zdjęć prezentującą najbardziej wyjątkowe okazy kafli zebrane przez autorkę.

Kafle, Wrocław, odkrycia – tak można w skrócie opisać projekt Wrocławskie kafle / / / old kafel story. Wraz z jego autorką, Magdą Jarczewską, wybieramy się w inspirującą podróż po Wrocławiu szlakiem starych kafli ukrytych w kamienicach. Każdy z nich prowokuje do odkrywania kawałka historii miasta i jego mieszkańców. Wkrótce okazuje się, że w dzielnicach Ołbin, Huby i Nadodrze ukryte są skarby. Idziesz z nami?

Zapraszamy wszystkich miłośników detali architektonicznych i opowieści o starych wrocławskich kamienicach.

 
9 Kwiecień

Biznes Mixer – Spotkanie Networkingowe Przedsiębiorców

godziny: 18:00 – 21:00

miejsce:

 

Ptasia Centrum Kreatywne i Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze, zapraszają przedsiębiorców oraz osoby planujące założyć własną firmę, na kolejny:

Biznes Mixer – Spotkanie Przedsiębiorców.

Zapraszamy na spotkanie networkingowe przedstawicieli wszystkich branż. Przedsiębiorcy podczas spotkania będą mieli okazje nawiązać wartościowe relacje biznesowe z pozostałymi Uczestnikami oraz skorzystać z konsultacji i uzyskać przydatną wiedzę z obszarów zarządzania i prowadzenia własnej firmy.

I. Biznes Mixer – networking
Rozpoczniemy go dynamiczną prezentacją. W 60 sekund każda z firm będzie miała możliwość zaprezentowania swojej działalności. (Profil działalności, pola do współpracy, poszukiwani partnerzy biznesowi…) Prezentacje firm poprowadzi Maja Zabokrzycka – koordynatorka Łokietka 5.

II. Biznes Mixer – PREZENTY!
Każdy z uczestników, otrzyma wydrukowany katalog, w którym znajdą się wszystkie zgłoszone na Biznes Mixer firmy z opisem i danymi kontaktowymi oraz tyle wizytówek ile zdoła zebrać.
A dodatkowo:
spośród wszystkich OBECNYCH uczestników wylosujemy wiele nagród od naszych sponsorów, min. bezpłatne doradztwo z zakresu biznesu, sesje coachingowe, bezpłatne zaproszenia na kawiarenki przedsiębiorców, g itp.

A następnie już po prezentacji i prezentach: Biznesowy speed-dating! 🙂

III.Biznes Mixer – consulting
Przez całe spotkanie, bezpłatne indywidualne konsultacje i porady w zakresie zarządzania, prowadzenia czy zakładania własnej firmy prowadzić będzie:

Renata Sieler– ekonomista, ekspert ds biznesu, mentor, coach, trener przedsiębiorczości. Specjalista ds. wdrażania efektywnych procedur standaryzacyjnych w biznesie. Z wieloletnim, praktycznym doświadczeniem w zakresie budowania biznesu oraz funkcji finansów w organizacjach. Twórca marki oraz autorka cyklów z serii: „Kreator Własnego Sukcesu”.

Wybierasz się na Biznes Mixer? Nie zapomnij o 2 rzeczach: wyślij nam opis swojej firmy do informatora:
Tutaj kliknij i dodaj opis swojej firmy do katalogu:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScF7UsAoWMb6914ViwF1CFFVBB2mQsb0Mkzudc8Gh2LFsPubw/viewform?usp=sf_link
oraz przygotuj masę wizytówek!

Informacje i organizacja:
Termin: 09 kwiecień 2018
Koszt udziału: 30zł
Rezerwuję miejsce: https://biznes4mixer.evenea.pl/
Miejsce spotkania: Infopunkt Łokietka5 Wrocław, ul. Łokietka 5/1
kontakt@ptasiacentrumkreatywne.pl tel. 537 937 123

Uwaga, żeby dodać firmę do katalogu musisz zarezerwować miejsce oraz wypełnić formularz dla firmy – do dnia 06 kwiecień 2018 do godz 15.00. Zgłaszając się po tym terminie zostaniesz dodany do prezentacji na Biznes Mixerze ale nie będzie Twojej firmy w wydrukowanym katalogu.

I co najważniejsze:
Ilość miejsc na Biznes Mixer ograniczona tylko do 40 firm! Będziesz? Twoja konkurencja na pewno!

+ Export Events