Kontakt

Godziny pracy: pon - pt 9:00 - 17:00

Zespół

 • Maja Zabokrzycka

  Koordynator Infopunktu Nadodrze Absolwentka dziennikarstwa i public relations. Animatorka kultury i koordynator projektów. Od 2009 związana z Fundacją Dom Pokoju, […]

 • Karolina Mróz

  prezes Fundacji, koordynator zespołu, kierownik finansowy, wizjonerka. Od 2004 zawodowo związana z trzecim sektorem, od 2007 z Fundacją Dom Pokoju. […]

Kontakt

Infopunkt Nadodrze
Wrocław, ul. Władysława Łokietka 5/1
tel.: +48 883 047 310
infopunkt@lokietka5.pl

Skontaktuj się
Ładowanie Wydarzenia

Minione Wydarzenia

Wydarzenia Search and Views Navigation

Szukaj Wydarzenia

Wydarzenie Views Navigation

Wydarzenia Search

Wrzesień 2018

 
18 Wrzesień

Biznes Mixer – Spotkanie Networkingowe Przedsiębiorców

godziny: 18:00 – 21:00

miejsce:

 

Ptasia Centrum Kreatywne i Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze, zapraszają przedsiębiorców oraz osoby planujące założyć własną firmę, na kolejny: Biznes Mixer – Spotkanie Przedsiębiorców.

Zapraszamy na spotkanie networkingowe przedstawicieli wszystkich branż. Przedsiębiorcy podczas spotkania będą mieli okazje nawiązać wartościowe relacje biznesowe z pozostałymi Uczestnikami oraz skorzystać z konsultacji i uzyskać przydatną wiedzę z obszarów zarządzania i prowadzenia własnej firmy.

I. Biznes Mixer – networking
Rozpoczniemy go dynamiczną prezentacją. W 60 sekund każda z firm będzie miała możliwość zaprezentowania swojej działalności. (Profil działalności, pola do współpracy, poszukiwani partnerzy biznesowi…) Prezentacje firm poprowadzi Maja Zabokrzycka – koordynatorka Łokietka 5.

II. Biznes Mixer – PREZENTY!
Każdy z Uczestników, otrzyma wydrukowany katalog, w którym znajdą się wszystkie zgłoszone na Biznes Mixer firmy z opisem i danymi kontaktowymi oraz tyle wizytówek ile zdoła zebrać. A dodatkowo:spośród wszystkich OBECNYCH uczestników rozdamy wiele nagród od naszych sponsorów, min. bezpłatne doradztwo z zakresu biznesu, sesje coachingowe, bezpłatne zaproszenia na kawiarenki przedsiębiorców, itp.

III. Biznes Mixer – consulting
Przez całe spotkanie, bezpłatne indywidualne konsultacje i porady w zakresie zarządzania, prowadzenia czy zakładania własnej firmy prowadzić będzie:

Renata Sieler – ekonomista, ekspert ds. biznesu, mentor, coach, trener przedsiębiorczości. Specjalista ds. wdrażania efektywnych procedur standaryzacyjnych w biznesie. Z wieloletnim, praktycznym doświadczeniem w zakresie budowania biznesu oraz funkcji finansów w organizacjach. Twórca marki oraz autorka cyklów z serii: „Kreator Własnego Sukcesu”.

A następnie już po prezentacji i prezentach:
Biznesowy speed-dating! 🙂

Wybierasz się na Biznes Mixer? Nie zapomnij o 2 rzeczach: wyślij nam opis swojej firmy do informatora:

Tutaj kliknij i dodaj opis swojej firmy do katalogu:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfLAP6KBJnloz-jFOjgk4uOHnzWksiDY4PSirv5E-Sgjh2x0g/viewform

oraz przygotuj masę wizytówek!

Informacje i organizacja:
Termin: 18 września 2018
Koszt udziału: 30zł
Rezerwuję miejsce: https://biznesmixer09.evenea.pl/

Miejsce spotkania: Infopunkt Łokietka5 Wrocław, ul. Łokietka 5/1
kontakt@ptasiacentrumkreatywne.pl tel. 537 937 123

Uwaga, aby dodać firmę do katalogu musisz zarezerwować miejsce oraz wypełnić formularz dla firmy – do dnia 16 września 2018 . Zgłaszając się po tym terminie zostaniesz dodany do prezentacji na Biznes Mixerze ale nie będzie Twojej firmy w wydrukowanym katalogu.
i co najważniejsze: Ilość miejsc na Biznes Mixer ograniczona!

Październik 2018

 
12 Październik

Niezwykłe Nadodrze – spacer z przewodnikiem

godziny: 19:00 – 21:00

miejsce:

 

Spacery z przewodnikami po osiedlu rzemiosła i street artu.

Nadodrze to piękne śródmiejskie kamienice i siatka brukowanych dróg między Kleczkoweim, Ołbine, a Starym Miastem. Miejsce opalizujące swoją historią, od kilku lat tętniące artystycznym życiem. Przez wiele lat Nadodrze cieszyło się złą sławą jednego z najbardziej niebezpiecznych osiedli w mieście, obecnie – dzięki zmianom zachodzącym w ramach rewitalizacji – zyskało zupełnie nowe oblicze i życie.

Zapraszamy na spacery z przewodnikami przez podwórka, zaułki, bramy… Pracownie wybranych artystów i rzemieślników. Odkryj z nami najciekawsze murale i ich historie, miejsca, które warto odwiedzać. Spotkaj artystów, którzy wybrali Nadodrze jako przestrzeń swojej pracy twórczej.

W ramach spaceru dowiecie się o przemysłowych początkach Nadodrza, a także jego odbudowie po wojnie i życiu wrocławskich Pionierów.

Gdzie mieściło się Lwowskie Piekiełko? Jakie budowle, autorstwa Richarda Konwiarza, mieszczą się na Nadodrzu? Gdzie znajduje się hostel, w którym każdy pokój jest dziełem sztuki autorstwa innego artysty? Jak wyglądało powojenne życie na Nadodrzu? Które podwórko w całości pokryte jest trójwymiarowym muralem i kto jest na nim sportretowany?

 
14 Październik

Незвичайне Nadodrze / Niezwykłe Nadodrze po ukraińsku

godziny: 11:00 – 13:00

miejsce:

 

Nadodrze – місцевість у Вроцлаві, яка стрімко змінюється з 2008 року. Це один з найкраще збережених районів міста. Тут і архітектура ХІХ століття, і старий урбаністичний стиль, і давні кам’яниці. Після закінчення Другої світової війни Nadodrze стало першою наново заселеною дільницею Вроцлава. Традиційно ця частина міста завжди мала купецький та ремісничий характер. Сьогодні тут розташовано безліч творчих майстерень, дизайн-студій та кафе. Саме на Nadodrze знаходиться єдиний у місті арт-хостел, в якому кожна кімната запроектована іншим митцем, а на вулиці Рузвельта (Roosevelta) було створено найбільший в Європі мурал.

Відкрий разом з нами Nadodrze, дізнайся про таємниці та цікаві факти його життя.

_____________________________________________________

Nadodrze jest osiedlem, które od 2008 roku dynamicznie się zmienia dzięki rewitalizacji. Architektonicznie, jest jednym z lepiej zachowanych po wojnie rejonów miasta z XIX-wieczną architekturą, zabytkowym układem urbanistycznym i doskonale zachowanymi kamienicami czynszowymi. Zaraz po wojnie Nadodrze było pierwszym zasiedlonym rejonem miasta. Tradycyjnie Nadodrze miało kupiecki i rzemieślniczy charakter. Obecnie pełne jest
pracowni artystycznych, designu, doskonałych knajpek… To na Nadodrzu mieści się jedyny
we Wrocławiu hostel artystyczny, w którym każdy pokój zaprojektował inny artysta. Na ulicy
Roosevelta znajduje się największy w Europie mural, który pokrywa dwa podwórka.

Poznaj z nami Nadodrze, jego tajemnice i ciekawostki.

 
18 Październik

Pocztówki z Nadodrza – wieczór wspomnień z Wojciechem Machem

godziny: 18:00 – 20:30

miejsce:

Spotykamy się przy kawie i cieście, oraz zapraszamy gości specjalnych. Wykłady, dyskusje, pokazy filmowe. O mieście, przestrzeni, animacji lokalnej.

Tym razem będziemy wspólnie wspominać historie z Nadodrza.
Każdy mieszkaniec Nadodrza ma swoje historie: ciekawe, pouczające, zaskakujące, a często wzruszająca osiedlowe opowieści. Chcemy zaprosić mieszkańców do podzielenia się z nami swoimi historiami przez pokazanie archiwalnych zdjęć oraz pocztówek.

Gospodarzem wspomnieniowego wieczoru będzie Wojciech Mach – wieloletni dziennikarz i wodzirej. Pan Wojciech od lat zbiera archiwalne zdjęcia i nagrania pokazujące, jak wyglądało Nadodrze przed wojną i zaraz po niej. Zachęcamy gości do przypomnienia sobie własnych historii z osiedla – wspólnie przywołajmy urok dawnego Nadodrza.

Zapraszamy wszystkich ciekawych nadodrzańskich wspomnień i starych fotografii.

Wojciech Mach – od 38 lat mieszkaniec Nadodrza. Dziennikarz radiowy i muzyczny, znany wrocławski wodzirej. Interesuje się historią Wrocławia a szczególne ciekawostkami dotyczącymi miasta.

 
27 Październik

Specjały Nadodrza / Specialties of Nadodrze

godziny: 10:00 – 21:00

miejsce:

 

Specjały Nadodrza – kulinarne święto osiedla

Już 27 i 28 października będzie można spróbować 17 wyjątkowych przekąsek, które specjalnie z tej okazji przygotowali nadodrzańscy szefowie kuchni.  Każde z dań to autorska interpretacja tradycyjnych smaków przywiezionych do Wrocławia z różnych regionów Polski i świata. Paluszki z dorsza w temurze, wegańska kiełbaska, gnocci buraczkowe nadziewane mascarpone, szyszka ryżowa, brownie z masłem orzechowym… Te i wiele innych, oryginalnych potraw będzie można skosztować podczas Specjałów Nadodrza w cenie 10zł za zestaw (specjał + napój).

Współczesna kuchnia nadodrzańska, tak jak i wrocławska nie jest łatwa do zdefiniowania. Jest to mieszanka różnych smaków i aromatów przywiezionych do Wrocławia przez jego nowych mieszkańców. Kuchnia nadodrzańska to kuchnia osób, które tu mieszkają, pracują i gotują, dlatego też oprócz mini burgera, naleśnika z jabłkami i cynamonem czy wegańskich racuchów będzie można spróbować australijskiego sausage rolla, włoskiego cannolo sicillano, indysjkiej masali i meksykańskiej zupy na ostro  . Potrawy, które zostały przygotowane na Specjały Nadodrza, mają oddawać wyjątkowy charakter tego rzemieślniczo-artystycznego osiedla i łączyć tradycyjną kuchnię z nowoczesnym akcentem.

 

Akcja Zbierz i Smakuj Nadodrze

Zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie Zbierz i Smakuj Nadodrze!  W każdym miejscu, w którym spróbuje się Specjału Nadodrza otrzyma się specjalną pieczątkę. Jeśli zbierze się minimum 6 różnych pieczątek, wypełni się pole z danymi kontaktowymi i zostawi mapkę w ostatnim odwiedzonym miejscu, będzie można wziąć udział w losowaniu nagród. Nagrodą główną są trzy Nadodrzańskie Bony Smakosza: jeden o wartości 300zł i dwa 150 zł. Przez 3 miesiące za tę kwotę będzie można stołować się we wszystkich lokalach biorących udział w wydarzeniu.

 

Miejsca biorące udział w wydarzeniu:

 

 1. Food Think Tank [Łokietka 6] – wegańska kiełbaska. puree z pieczonych warzyw. esencjonalny sos +  herbata masala

Fundacja Food Think Tank to grupa fachowców z wielu dziedzin, która skupiła się wokół wspólnego procesu edukacji i rozwoju. Tutaj powstają też kolejne niezwykłe inicjatywy takie jak projekt kulinarny Las, lub lekcje organoleptyczne. Podczas Specjałów Nadodrza Pracownia Food Think Tank zaprezentuje zestaw idealny na jesienne dni. Wegańska kiełbaska z puree z pieczonych warzyw i esencjonalnym sosem + rozgrzewająca herbata masala = Wielka Miłość.

 

 1. Cafe Rozrusznik [ul. Cybulskiego 15] – brownie z masłem orzechowym + kawa przelewowa

Cafe Rozrusznik od sześciu lat pobudza swoją pyszną kawą całe Nadodrze. To miejsce, które pozwala na chwilę się zatrzymać, żeby ruszyć dalej. Promuje przyjazną atmosferę i lokalnych artystów, rozluźnia muzyką z winyli i osładza chwile pysznymi ciastami. Na swój specjał Cafe Rozrusznik wybrało brownie z masłem orzechowym i kawę przelewową.

 

 1. Macondo [ul. Pomorska 19] – „Moje krótkie włoskie wakacje”, czyli tiramisu + espresso

Macondo to galeria sztuki, kawiarnia, księgarnia i salon artystyczny w jednym. Można tu nasycić się sztuką, literaturą i dobrą kawą, ale także posłuchać poezji, muzyki, wziąć udział w warsztatach lub po prostu odpocząć. Tym razem Macondo zaprasza na „Krótkie włoskie wakacje” czyli chwilę wytchnienia przy espresso i tiramisu. Żeby życie było słodkie!

 

 1. Wroclov Bar [ul. Wąska 5] – – naleśnik z jabłkami i cynamonem + herbata

Bar Wroclov mieści się w hostelu o tej samej nazwie. Od niedawna działa na Nadodrzu i specjalizuje się w polskiej kuchni. Podczas kulinarnego święta osiedla, będzie można tu skosztować naleśnika z jabłkami i cynamonem podanego na ciepło z polewą karmelową oraz bitą śmietaną razem z herbatą.

 

 1. Powoli [Rydygiera 25/27] – tarta wytrawna lub słodka + herbata z malinami

Powoli to kameralna restauracja, która na co dzień serwuje proste i świeże dania. W menu, które zmienia się codziennie, zawsze znajdzie się coś dla wegetarian i wielbicieli mięsa. Podczas Specjałów Nadodrza Powoli będzie serwować tarty wszystkich smaków! Prosto z pieca: tarty wytrawne dla wegetarian i mięsożerców, jak i słodkie dla łasuchów. Napijecie się do tego gorącej herbaty z domowym sokiem z malin!

 

 1. Znasz Ich Cafe – Bistro [Rydygiera 25B] – rogal maślany z hummusem + cytrynowy napar imbirowy

Znasz Ich powstało jako kuchnia rotacyjna, w której codziennie zmieniał się szef kuchni. Z czasem przemieniło się w przytulne bistro ze śniadaniami i lunchami, w którym nigdy nie brakuje pysznych ciast ani lampki dobrego, czerwonego wina. Często odbywają się tu również wernisaże i wystawy. W ostatni weekend października specjałem Znasz Ich będą rogal maślany z lokalnej piekarni z hummusem, świeżym ogórkiem, papryczką chilli i rucolą oraz rozgrzewający autorski napar imbirowy z cytryną, miodem i miętą.

 

 1. Cafe Równik [Jedności Narodowej 47] – Krem z pieczonego buraka + napar z lipy

Cafe Równik to więcej niż zwykła kawiarnia. Wyobraź sobie miejsce, w którym każdy traktowany jest równo, a panująca atmosfera sprawia, że na chwilę zatrzymasz się. Miejsce w którym możesz napić się pysznej kawy, zjeść smaczne ciastko, a przede wszystkim spędzić czas z przyjaciółmi. Jako Specjał Nadodrza Cafe Równik wybrało krem z pieczonego buraka i napar z lipy.

 

 1. Egg Café [Jedności Narodowej 62/1A]Sausage roll serwowane z sosem + Iced tea

Egg Cafe to australijska kawiarnia na Nadodrzu. Autorką menu i pięknych fotografii wiszących na ścianach  kawiarni jest właścicielka Egg Cafe – Polka, która wróciła do kraju po wielu latach emigracji. Egg Cafe specjalizuje się w daniach, których głównym składnikiem są jajka, ale podczas Specjałów Nadodrza zaserwuje nam australijskiego klassyka: sausage rolls serwowane z sosem i szklanką iced Tea.

 

 1. Cafe Le Miracle [Jedności Narodowej 37]ciasto drożdżowe z lodowym nadzieniem piernikowym + herbata pieczone jabłko i kremowa truskawka

Le Miracle to przepyszna kawa, wyśmienite ciasta i desery, sycące bagietki, tosty i sałatki, ale przede wszystkim rodzinna atmosfera. W ten piękny jesienny weekend Le Miracle zaprosi na przepyszne ciasto drożdzowe z lodowym nadzieniem piernikowym oraz herbatę „pieczone jabłko” wraz z kremową truskawką.

 

 1. Zjedz Burgera [pl.Bema 6]– Mini burger Jędrek + autorska lemoniada z jabłek i gruszek

Zjedz Burgera specjalizuje się w burgerach i sałatkach. Jako swój nadodrzański specjał będzie serwować miniburger Jędrek w składzie: bułka, mięso wołowe 100 %, bekon, ser wędzony, sos miodowy z curry, sos pomarańczowo – żurawinowy i autorską lemoniadę z jabłek i gruszek.

 

 1. Green Bus Point [ul. Dubois 2/1a]- Wegański racuch + lemoniada lub herbata.

Green Bus to pierwsza wrocławska „fast foodownia” dla wegan i wegetarian. Do pizz, kebabów i burgerów używane są  tu produkty pochodzenia roślinnego, takie jak: ser wegański, tempeh, seitan, tofu, oraz różnego rodzaju warzywa.  Podczas Specjałów Nadodrza Green Bus po raz pierwszy zaprezentuje się w słodkiej odsłonie! Serwowany będzie pyszny, wegański racuch z dodatkami, w zestawie z lemoniadą lub ciepłą herbatą.

 

 1. Tacos Locos [ul. Cybulskiego 1a] – Jedna z czterech zup na ostro + kubek gorącej jesiennej herbaty.

Tacos Locos specjalizuje się w kuchni tex-mex, serwowane są tu meksykańskie dania oparte na rodzimych produktach i autorskich przepisach: długo marynowanych i powoli pieczonych mięsach, własnych salsach i wysokiej jakości warzywach. Podczas kulinarnego święta osiedla w jeden dzień będzie można tam spróbować wszystkich czterech pór roku. Tacos Locos zaprezentuje festiwal zup na ostro oraz kubek gorącej jesiennej herbaty.

 

 1. Pomiędzy [Dubois 2]pomidorowo fasolowy bałagan z sadzonym jajkiem i aromatycznymi przyprawami + grzane wytrawne wino z syropem własnej roboty

Pomiędzy to miejsce, gdzie rano w biegu można kupić kawę, w porze obiadowej na spokojnie poczytać gazetę, a wieczorem wypić butelkę wina z przyjaciółmi. Podczas Specjałów Nadodrza będzie można skosztować pomidorowo fasolowego balaganu z sadzonym jajkiem oraz wyraźnymi aromatycznymi przyprawami, a do tego poczęstunek grzanego wytrawnego winka z syropem własnej roboty.

 

 1. Bistro Narożnik [ul. Rydygiera 30]- paluszki z dorsza w tempurze, z kiełkami buraka i prażonym sezamem, podawane z słodko-ostrym sosem tajskim + szklaneczka hiszpańskiego piwa

Bistro Narożnik powstało jako punkt dla towarzyskich, społecznych i kulturalnych spotkań mieszkańców Nadodrza i ludzi z nim związanych. Można tu miło spędzić czas przy aromatycznej kawie, regionalnym piwie i smacznej kuchni. Tylko w Specjały Nadodrza Złota Rybka spełni Wasze 3 życzenia: pobudzi kubki smakowe, ugasi pragnienie, wprawi w dobry nastrój. Serwowane będą paluszki z dorsza w tempurze, z kiełkami buraka i prażonym sezamem, podawane z słodko-ostrym sosem tajskim oraz szklaneczka hiszpańskiego piwa

 

 1. Zenka Cafe [ul. Dubois 41] gnocchi buraczkowe nadziewane mascarpone w sosie śmietanowym z orzechami włoskimi i pietruszką +  grzane wino

Zenka Cafe działa na Nadodrzu od trzech lat. W swojej ofercie ma nie tylko obiady i lancze, ale także pyszne śniadania, które serwuje od 7 rano. Tylko w trakcie Specjałów Nadodrza będzie można tu spróbować gnocchi buraczkowego nadziewanego mascarpone w sosie śmietanowym z orzechami włoskimi i pietruszką. A to wszystko w towarzystwie aromatycznego grzanego wina!

 

 1. Ogień Pizza Rzemieślnicza [ul. Pomorska 39/1c]- cannolo siciliano z ricottą i nutellą + szot domowej kawówki

Ogień to miejsce, założone przez trójkę przyjaciół, specjalizujące się w pysznej pizzy typu neapolitańskiego wypiekanej w ceglanym piecu. Oprócz pizzy można tu również spróbować smakowitych past i sałatek. W ostatni weekend października Ogień będzie serwować cannolo siciliano z ricottą i nutellą oraz szot domowej kawówki.

 

 1. Pijna Sprawa [Dubois 4] – szyszka ryżowa kajmakowo-kakaowa + porter wBrew z kawą Etno

 

Nie masz wymówki żeby iść na miasto? Od dziś masz Pijną Sprawę na mieście! Na Specjały Nadodrza ta pierwsza we Wrocławiu (i pierwsza w Polsce!) piwiarnio-herbaciarnia ma dla was rozgrzewająco słodką propozycję. Kawowy porter wBrew z szyszkami kajmakowo-kakaowymi. Rozgrzeje i osłodzi ten jesienny weekend.

 

W każdym miejscu za specjał i napój zapłacisz tylko 10 zł!

Sprawdź jak smakuje Nadodrze!

UWAGA!

Ilość Specjałów ograniczona. Prosimy o wyrozumiałość w przypadku obejścia się smakiem.

 

Listopad 2018

 
8 Listopad

Międzynarodowy Filmowy Festiwal Geocachingu

godziny: 18:00 – 20:00

miejsce:

 

Międzynarodowy Filmowy Festiwal Geocachingu to coroczny przegląd kreatywności pasjonatów geocatchingu na całym świecie – poprzez pokaz filmów krótkometrażowych ich produkcji. Każdy film trwa nie więcej niż 4 minuty. GIFF Weekend jest okazją, aby zobaczyć cały katalog finalistów Międzynarodowego Festiwalu Geocatchingu 2018.

O wydarzeniu:

Co? Międzynarodowy Filmowy Festiwal Geocachingu

Kiedy? Czwartek, 8 listopada 2018. Wydarzenie rozpocznie się około godz. 18:00 I potrwa przez godzinę. Po projekcji można zostać na dyskusji dotyczącej filmów.

Gdzie? Ulica Łokietka 5/1 (Parking za budynkiem)

Kto? Wszyscy – naprawdę! Nie musisz być entuzjastą geocachingu, lub zajmować się tym – zapraszamy do wspólnej zabawy.

Dlaczego? Cóż, dlaczego nie?

Będzie można coś zjeść i wypić, ale zachęcamy do wzięcia
własnych przekąsek. Będzie też można wpisać się do logbooka.

Wstęp: 2 złote (na pokrycie kosztów wydarzenia)

Więcej informacji na stronie:
– https://www.geocachingfilmfestival.com/
– https://www.geocaching.com/geocache/GC7YH5R

 
15 Listopad

Wystawa Mario Paniego: Wyobraź sobie miasto bez reklam

godziny: 19:00 – 21:00

miejsce:

Wyobraź sobie miasto bez reklam.

Imagine a city without adverts.

Iragarkirik gabeko hiria imajinatu.

/

Mario Paniego jest artystą konceptualnym i wizualnym. Sztuka to dla niego wymówka i sposób na życie, a także odkrywanie świata i samego siebie. Lubi się uczyć przy okazji pracy nad każdym kolejnym projektem, jednocześnie korzystając z różnych mediów i dbając o charakter danej realizacji. Jest absolwentem sztuk pięknych na Uniwersytecie Anglii Zachodniej. Studia doktoranckie ukończył natomiast na Uniwersytecie Kraju Basków. Posiada także tytuł magistra w zakresie „Design Management” (Uniwersytet Kraju Basków) oraz „Culture Management” (Uniwersytet Alcalá de Henares). Swoje prace prezentował w Argentynie, Chile, Chorwacji, Niemczech, Czechach, Korei Południowej i Hiszpanii. Równocześnie pracował na uniwersytecie i realizował liczne projekty.

We Wrocławiu, podczas rezydencji na przestrzeni od października do listopada tego roku, Paniego bada temat reklamy w przestrzeni publicznej miasta, analizując zarówno dobre, jak i złe praktyki oraz polityki miejskie, a także porównując je z tymi znanymi z rodzinnego Bilbao. Realizując interwencje w przestrzeni Wrocławia, stara się zwiększyć świadomość na temat tzw. „szumu wizualnego”, który na co dzień towarzyszy nam we współczesnych ośrodkach miejskich. Ten „hałas” czy „wizualne zanieczyszczenie”, jak twierdzi Paniego, rozprasza nas i zajmuje zbyt wiele miejsca na ulicach i w naszych życiach. Ulice zawłaszczane są w coraz większym stopniu przez reklamy, firmy i konsumeryzm, a w coraz mniejszym należą do ludzi oraz ich relacji, natury i architektury.

Gdzie będziecie mogli zobaczyć realizacje Paniego?

Wrocław, ul. Krupnicza/Podwale
Wrocław, pl. Legionów
Wrocław, ul. Dworcowa

Bliżej będzie można przyjrzeć się pracy Paniego 15 listopada o godz. 19:00 w Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze. Spotkanie, do udziału w którym zaproszeni zostaną przedstawiciele lokalnych organizacji, służyć ma jednak nie tylko prezentacji projektu artysty, ale też rozmowie na temat kondycji współczesnych miast. Czy możemy je sobie wyobrazić bez reklam?

W niedzielę, 18 listopada, o godz. 13:00 artysta zaprasza z kolei, aby wraz z nim udać się na spacer po Nadodrzu, podczas którego dzięki kolejnym interwencjom będzie można spróbować samemu oczyścić miejski pejzaż z reklam. Start w Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze.

Ekspozycja podsumowująca pracę Paniego będzie dostępna w Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze w dniach 16-30.11.18 w godzinach 9:00-17:00.

/

Rezydencja Mario Paniego została zorganizowana dzięki współpracy Strefa Kultury Wrocław i Etxepare Basque Institute.

Wydarzenia podsumowujące projekt organizowane są we współpracy z Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze.

 
16 Listopad

Światłocienie Pamięci – Teatr Narracji i wystawa foto

godziny: 19:00 – 21:00

miejsce:

Zapraszamy na wydarzenie ŚWIATŁOCIENIE PAMIĘCI.
Opowiadacze z Towarzystwa Kultury Czynnej przedstawią w teatralno – muzycznej formie wspomnienia o Nadodrzu.

KONCEPCJA I PRODUKCJA: JOLANTA SAKOWSKA
REŻYSERIA: JERZY WELTER
OPRACOWANIE MUZYCZNE: PIOTR PADUSZYŃSKI
Wydarzeniu towarzyszy wystawa fotografii z Nadodrza, kurator wystawy Dawid Gębala.
Wydarzenie w ramach projektu 20 lat towarzystwa Kultury Czynnej
dofinansowanego przez Gminę Wrocław www.wroclaw.pl

 
27 Listopad

Rodzinne opowieści – jak zachować dla przyszłości

godziny: 18:00 – 20:00

miejsce:

 

Będzie dużo wiedzy, sporo podpowiedzi i masa inspiracji.
Powiem, jak zabrać się do nagrywania rodzinnych historii. Jak opowieści potem udostępniać. To od strony technicznej.
Podpowiem też, jak pytać i – co najistotniejsze – jak ważne jest słuchanie. I dlaczego lepiej nagrywać osobno babcię i osobno dziadka. A potem raz jeszcze wspólnie 😉

Jestem dziennikarką radiową, związaną przez 12 lat z radiową Trójką, a obecnie z wrocławskim radiem RAM. To właśnie w nim pojawiają się moje rozmowy z mieszkańcami wrocławskich kamienic.
Planuję Państwa zainspirować i zainteresować rodzinnymi historiami.

 
29 Listopad

Biznes Mixer – Spotkanie Networkingowe Przedsiębiorców

godziny: 18:00 – 21:00

miejsce:

Ptasia Centrum Kreatywne i Łokietka 5 – Infopunkt Nadodrze, zapraszają przedsiębiorców oraz osoby planujące założyć własną firmę, na kolejny:

Biznes Mixer – Spotkanie Przedsiębiorców.

Zapraszamy na spotkanie networkingowe przedstawicieli wszystkich branż. Przedsiębiorcy podczas spotkania będą mieli okazje nawiązać wartościowe relacje biznesowe z pozostałymi Uczestnikami oraz skorzystać z konsultacji i uzyskać przydatną wiedzę z obszarów zarządzania i prowadzenia własnej firmy.

I. Biznes Mixer – networking
Rozpoczniemy go dynamiczną prezentacją. W 60 sekund każda z firm będzie miała możliwość zaprezentowania swojej działalności. (Profil działalności, pola do współpracy, poszukiwani partnerzy biznesowi…) Prezentacje firm poprowadzi Maja Zabokrzycka – koordynatorka Łokietka 5.

II. Biznes Mixer – PREZENTY!
Każdy z Uczestników, otrzyma wydrukowany katalog, w którym znajdą się wszystkie zgłoszone na Biznes Mixer firmy z opisem i danymi kontaktowymi oraz tyle wizytówek ile zdoła zebrać.

III. Biznes Mixer – consulting
Przez całe spotkanie, bezpłatne indywidualne konsultacje i porady w zakresie zarządzania, prowadzenia czy zakładania własnej firmy prowadzić będzie:

Renata Sieler – ekonomista, ekspert ds. biznesu, mentor, coach, trener przedsiębiorczości. Specjalista ds. wdrażania efektywnych procedur standaryzacyjnych w biznesie. Z wieloletnim, praktycznym doświadczeniem w zakresie budowania biznesu oraz funkcji finansów w organizacjach. Twórca marki oraz autorka cyklów z serii: „Kreator Własnego Sukcesu”.

A następnie już po prezentacji i prezentach:
Biznesowy speed-dating! 🙂

Wybierasz się na Biznes Mixer? Nie zapomnij o 2 rzeczach: wyślij nam opis swojej firmy do informatora:

Tutaj kliknij i dodaj opis swojej firmy do katalogu:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeLEv7V3VhcFacN1QQw4V2aCN4CntEWGqoNv_P5xDq6Pw1_6Q/viewform

oraz przygotuj masę wizytówek!

Informacje i organizacja:
Termin: 29 listopada 2018
Koszt udziału: 30zł
Rezerwuję miejsce: https://biznesmixer11.evenea.pl/

Miejsce spotkania: Infopunkt Łokietka5 Wrocław, ul. Łokietka 5/1
kontakt@ptasiacentrumkreatywne.pl tel. 537 937 123

Uwaga, aby dodać firmę do katalogu musisz zarezerwować miejsce oraz wypełnić formularz dla firmy – do dnia 23 listopada 2018 . Zgłaszając się po tym terminie zostaniesz dodany do prezentacji na Biznes Mixerze ale nie będzie Twojej firmy w wydrukowanym katalogu.
i co najważniejsze: Ilość miejsc na Biznes Mixer ograniczona!

+ Export Events